Önceliğimiz Tekirdağ’ı depreme hazırlamak

CHP’de 4 dönem Tekirdağ milletvekilliğini yapan Candan Yüceer, şimdi de Tekirdağ Belediye Başkanlığı’na hazırlanıyor. Meclis çalışmaları döneminde kadın ve çocuk haklarına ağırlık veren Yüceer, Tekirdağ için de yeni projelerle gündeme geldi. Renkli seçim kampanyası ile dikkat çeken ve Roman vatandaşlarla neşeli görüntüleri de kameralara yansıyan Yüceer seçilirse Tekirdağ’ın ilk kadın belediye başkanı olacak. Tıp doktoru olan Yüceer, hem bir kadın, hem de bir sağlıkçı olarak insan odaklı politikalarını yerel alana taşıyacağını belirtti.

İKİZ ANNESİ

Onur ve Yiğit adlı ikiz çocukları olan Yüceer “Tekirdağ kendimi bulduğum şehir… Ailem orta gelirin de biraz altında olmasına rağmen bizlerin okuması için elinden geleni yaptı. Hep başarılı bir öğrenci oldum. Okullarımı derece ile bitirdim. Okuma yazmayı Uğur Mumcu’nun köşe yazılarından öğrendim. Dünya klasiklerini okuduğumda 11 yaşındaydım. Çocukluğumun ciddi şekilde bugünler için bir taban oluşturduğunu düşünüyorum” dedi.

KALKINMA PROJELERİ

Siyasette kadın olarak başarılı olan az sayıda isimden biri olan Yüceer’in projelerinin de kalkınma odaklı olması dikkat çekiyor. Ankara tecrübesini Tekirdağ’a taşımayı hedefleyen Yüceer, belediye başkanı olarak da kadınların, gençlerin ve çocukların hayatına doğrudan dokunacak projeler geliştiriyor. Kreş, raylı sistem, istihdam gibi konularda çözüm önerileri ile sosyal belediyecilik vaadleri öne çıkıyor. İstihdam ofisleri, meslek edinme kursları ile de gençlere umut vaad ediyor.

DEPREM KUŞAĞI

Yüceer seçimi kazandığı taktirde, çevreden esnafa, spordan sokak hayvanlarına kadar toplumu yakından ilgilendiren birçok projeyi de hayata geçirmeye planlıyor. Tekirdağ’ın daha yaşanabilir bir kent haline gelebilmesi için altyapı ve üstyapı projeleri ile şehri geleceğe taşımayı hedefliyor.

Yüceer’in Tekirdağ için hazırladığı projeler arasında kentin deprem kuşağında yer aldığı gerçeğinden yola çıkılarak depreme dirençli ve afetlere hazır bir kent de yer alıyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile yapı stoğu taranarak, 7 bin sosyal konut yapılması, 49 kilometreyi bulan raylı sistem projesi ile Çorlu, Çerkezköy- Kapaklı, Ergene arasında raylı sistem kurulması en dikkat çeken projeler arasında bulunuyor. Milletvekilliği döneminden şehirde tanınan ve adaylık sürecinde de her gün sokakta olan Yüceer’e vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor.

1500 kişilik dev amfitiyatro sözü

Candan Yüceer Süleymanpaşa sahil prestij projesinin hayata geçirileceğini ve nikah ve davet salonları, yürüyüş ve bisiklet yolları, spor sahaları, misafirhane ve otel, kafeler, restoranlar ve yöresel ürün satış noktaları ile 1500 Kişilik amfitiyatro ve festival alanının hizmete gireceğini açıkladı. “Çerkezköy-Çorlu TCDD Gar banliyö hattı, Veliköy-Kızılpınar-Çerkezköy tramvay hattı, Ergene Yeşiltepe-Çorlu Devlet Hastanesi tramvay hattı, Çerkezköy TCDD Gar-Kapaklı Mezarlık tramvay hattını hayata geçireceğiz’’ dedi.

CHP’den 4 dönem Tekirdağ milletvekilliği yapan Yüceer, kentin sokaklarını karış karış biliyor. Meclis’te boy gösterirken her fırsatta Tekirdağ’ı dolaşıyor. Esnafla, gençlerle, kadınlarla biraraya geliyor. İşyerlerini ziyaret ediyor. Halkın sorunlarını dinliyor. Şimdi bu sorunları çözmeye aday durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x